Co to DPF Assist?

Envirox DPF Assist jest nowym dodatkiem paliwowym skutecznie regenerującym filtry cząstek stałych (DPF/FAP). Formuła uszlachetnionego paliwa z katalizatorem spalania jakim są Nano-drobiny dwutlenku ceru pomaga spalić uwięzione cząsteczki sadzy, które gromadzą się w filtrach DPF. Taka mieszanka potrafi zmniejszyć skutki lub zapobiec problemom związanym z blokowaniem się filtrów, co skutkuje drogimi wizytami w warsztatach serwisowych. Ponad to stosując DPF Assist oszczędzacie Państwo pieniądze, dzięki ochronie przed pogorszeniem zużycia paliwa. Fakt zastosowania, skądinąd znanego w motoryzacji katalizatora jakim jest dwutlenek ceru, w postaci nano-cząstek dodawanych do paliwa stanowi o jego wyjątkowości i przewadze nad wszystkimi innymi produkowanymi do tej pory dodatkami do oleju napędowego mającymi na celu zmniejszenie zużycie paliwa. Obecnie jest to szczytowe osiągnięcie techniczne w dziedzinie dodatków paliwowych dzięki, któremu można oczyścić i odblokować filtr cząstek stałych DPF.

Producentem Envirox™'u jest brytyjska firma Energenics Europe Ltd. specjalizująca się w produkcji dodatków paliwowych.

W Polsce dystrybutorem Envirox™'u jest firma P.H.U. DTDK Daniel Kołakowski www.dtdk.pl, www.envirox.pl, www.dpfassist.envirox.pl.

Skład chemiczny

  • Destylaty lekkie obrabiane wodorem (ropa naftowa),
  • Dozwolone mikstury organiczne,
  • Nano-drobiny dwutlenku ceru (CeO2).

Dokładny skład zawiera Karta Charakterystyki.

Envirox ™ DPF Assist nie jest bardziej szkodliwy niż olej napędowy i powinien być traktowany z podobnym poziomem ostrożności.

Sposób działania

Envirox DPF Assist zbudowany jest na podstawie znanego katalizatora utleniania, dwutleneku ceru, który znajduje się w wielu instalacjach spalania.

Ulepszona formuła bazująca na nanotechnologii, która miesza się z olejem napędowym w zbiorniku a następnie zostaje podana wprost do komory spalania w silniku Diesla daje oszczędności paliwa, ograniczenia emisji i czyszczenia silnika.

Envirox DPF Assist daje:

  • zmniejszenie poziomu cząstek stałych powstających podczas spalania o 18%,
  • znaczące obniżenie temperatury potrzebnej do spalenia cząstek sadzy aby temperatura spalin mogła je efektywnie spalić w filtrze cząstek stałych (DPF).

Ciągłe używanie pomoże utrzymać w czystości filtr cząstek stałych (DPF) a lampka ostrzegawcza pozostanie zgaszona.

Stosowanie

  • stosować zapobiegawczo – na zbiornik 50 litrów oleju napędowego należy wlać przed tankowaniem ilość 25 ml a następnie zalać paliwo. Kontynuować stosowanie w celu utrzymania wydajności.
  • stosować doraźnie - jeśli występują problemy z zablokowaniem filtra DPF tj. na desce rozdzielczej pali się lampka ostrzegawcza; należy wlać na jeden zbiornik oleju napędowego (50 litrów) z podwójną dawkę dodatku DPF Assist - 50 ml do 50 litrów oleju napędowego. Działanie będzie wzmocnione przez dłuższy okres jazdy autostradą, przykładowo co najmniej 60 km/h przez 15 minut lub dłużej przy prędkości obrotowej silnika około 2000 obrotów na minutę.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki dodatku. EnviroxTM DPF Assist jest przeznaczony do stosowania jako uszlachetniacz paliwa i nie ma na celu być rozwiązaniem dla każdego systemu pokładowego zainstalowanego przez producenta pojazdu. Envirox ™ DPF Assist nie jest bardziej szkodliwy niż olej napędowy i powinien być traktowany z podobnym poziomem ostrożności.

Pliki do pobrania

PROJEKT I WYKONANIE -> KONTAKT